O nás

Občianske združenie pre pomoc psíkom

Navigácia pre sekcie

OZ Pomoc Psíkom

Kto sme a čo sa snažíme dosiahnuť?

Naša organizácia združuje dobrovoľníkov a milovníkov zvierat, ktorí sú ochotní prispieť svojou troškou k zlepšeniu kvality ich života. Túlavých psíkov sa snažíme odchytiť v čo najkratšom možnom čase, poskytujeme im veterinárnu starostlivosť a útočisko. Robíme všetko pre to, aby sa vrátili k pôvodným majiteľom, sprostredkujeme im adopciu a hľadáme im nový domov. Veľký význam v prevencii pred týraním a prípadmi opustenia psíkov prisudzujeme činnosti nášho edukačného centra.

Záchrana zvierat

Čo všetko robíme pre záchranu?

Prijímame informácie o stratených a nájdených spoločenských zvieratách na území obcí a miest, s ktorými spolupracujeme. Bezodkladne po prijatí informácie posielame odchytovú službu, ktorá pracuje 24/7. Našou prioritou je obmedziť voľný pohyb zvierat na verejných priestranstvách, prechádzka bez majiteľa ich môže stáť život. Cestná premávka, poľovníci, zlodeji, či už psík majiteľa má alebo nie, odchytený a ošetrený musí byť bez rozdielu a v čo najkratšom čase. Každý odchytený psík je prevezený do nášho areálu.

Odborné úkony

Čo vykonávame po odchyte psíka?

Prvým úkonom po vykonaní odchytu je použitie čítačky čipov. Ak psík čipovaný nie je, tak ho v spolupráci so zmluvným veterinárom začipujeme. Aplikujeme očkovacie látky a nasledujúcich 14 dní sledujeme jeho zdravotný stav v izolácii karanténnej stanice.

Opatera

Ako sa staráme o psíka v koterci?

Každého psíka odchyteného s čipom opatríme v odchytovom koterci. Dostane jesť, piť a musí čakať, kým si preňho príde majiteľ. Základom je, aby neprišiel do kontaktu so psíkmi ktorých zdravotný stav nie je známy, takže je izolovaný od karantény.

Tie nezačipované absolvujú zákonnú karanténu a s priaznivým posudkom veterinára ich preložíme psíka do kotercov útulku. Čakanie na adoptívneho majiteľa si môžu krátiť hrou s ostatnými a prechádzkami v prírode, možno aj s vašou pomocou ich bude viac. 😊

Sponzoring

Ako nám dokážete pomôcť s OZ?

Finančné príspevky, sponzoring, osobné angažovanie členov a čestných členov nášho združenia, sme vám všetkým vďační za podporu, ktorú ste nám poskytli.

„Pomoc zraniteľným robí z nášho sveta lepšie miesto.“

Z celého nášho srdca, ďakujeme Vám ešte raz:

Odchytová služba

Zoznam obcí a miest odchytu psíkov

BRATISLAVSKÝ KRAJ

Okres Pezinok
Okres Malacky
Okres Senec

TRNAVSKÝ KRAJ

Okres Dunajská Streda
Okres Galanta
Okres Hlohovec
Okres Piešťany
Okres Senica
Okres Skalica
Okres Trnava:

TRENČIANSKY KRAJ

Okres Bánovce nad Bebravou
Okres Ilava
Okres Myjava
Okres Nové Mesto nad Váhom
Okres Partizánske
Okres Považská Bystrica
Okres Prievidza
Okres Púchov
Okres Trenčín

NITRIANSKY KRAJ

Okres Komárno
Okres Levice
Okres Nitra
Okres Nové Zámky
Okres Šaľa
Okres Topoľčany
Okres Zlaté Moravce